PL EN DE

Rekonwersja żołnierzy zawodowych

Zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń w ramach rekonwersji żołnierzy zawodowych.

Oferujemy szkolenia refundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, w ramach adaptacji społeczno-zawodowej  do warunków cywilnych, żołnierzom objętych ustawą z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

 

W ramach programu rekonwersji oferujemy:

Szkolenia na patent żeglarza odbywają się w formie obozów wędrownych na szlaku Wielkch Jezior Mazurskich i umożliwiają samodzielne prowadzenie jachtów po wodach śródlądowych oraz prowadzenie jednostek o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Szkolenie na sternika motorowodnego prowadzone jest w formie stacjonarnego szkolenia weekendowego w Giżycku i daje możliwość prowadzenie jachtu motorowego po wodach śródlądowych oraz jachtu motorowego o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

 

Ustawą objęci są:

  • Byli żołnierze zawodowi, którzy...
    • zostali zwolnieni z zawodowej służby wojskowej wskutek ustalenia przez wojskową komisję lekarską niezdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej wskutek wypadku pozostającego w związku z pełnieniem czynnej służby wojskowej albo choroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby wojskowej
    • zostali zwolnieni z zawodowej służby wojskowej wskutekchoroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby wojskowej albo który pełnił zawodową służbę wojskową co najmniej cztery lata
  • żołnierze zawodowi pełniący służbę co najmniej cztery lata
  • małżonek oraz dzieci pozostające na utrzymaniu żołnierza zawodowego, który...
    • zaginął lub poniósł śmierć w związku z wykonywaniem zadań służbowych,
    • zmarł w okresie 3 lat po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej w następstwie wypadku lub choroby pozostającej w związku z wykonywaniem zadań służbowych.

Link do ustawy >KLIK<.

 

Gdzie złożyć wniosek?

  • Były żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem dyrektora COAZ, kierownika OAZ, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego lub wojskowego komendanta uzupełnień. 
  • Żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem dowódcy jednostki wojskowej.
  • Małżonek składa wniosek za pośrednictwem dyrektora COAZ, kierownika OAZ, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego lub wojskowego komendanta uzupełnień.

 

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego.

"To profesjonalna firma. Cokolwiek zorganizują, robią to na 100%. Dobrze się z nimi pływa i pracuje, kto raz trafi na BP, ten nie chce już żeglować z nikim innym.
Sprzęt jest zadbany, a kadra starannie dobrana, każdy kto do niej trafi jest z tego dumny. Lubię to!"

~ Emilia Krystowczyk ~

"Spędziłem cudowny weekend pod żaglami.Tak mi się fartnęło że trafiłem na mega pogodę. Do tego pływałem najfajniejszą łódeczką jaką miałem okazję kiedykolwiek "KIEROWAĆ". Nie wiem jak to możliwe ale to, co słyszałem na kursie na patent o środku ożaglowania wypadającym w środku oporu bocznego było teorią, TERAZ poznałem ideał: Raptor 26 - jak dla mnie KWINTESENCJA mazurowania :)"

~ Marcin Staszak ~

"Też polecam. Znamy się od podstawówki. Współpracowaliśmy parę ładnych lat - także z czystym sercem gorąco polecam, bo ta firma trzyma jakość, a ich kursy na żeglarza to prawdziwe kursy - tam zdobędziesz umiejętności i doświadczenie a nie tylko papierek ;)"

~ Aleksandra Kułdo ~

"No więc było tak: ostatni tydzień spędziłem z Małżonką na pokładzie s/y "Bonawentura" na Wyspach Kanaryjskich. Panie, Panowie - to było coś! Absolutnie fantastyczny czas! Z tego miejsca pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim, z którymi tam byliśmy za rewelacyjną atmosferę. (...) No i podziękowanie dla "Bonawentury" - to jest jacht, który ma w sobie jakiś Conradowsko-Londonowski czar i urok. Ludzi kochających żagle gorąco zachęcam do zawitania na jego pokładzie, uwierzcie mi: warto!"

~ Aleksander Kyc ~

"Kapitan elegancko radził sobie w trudnych warunkach pogodowych. W każdej sytuacji zachowuje opanowanie. Jest ciepłą osobą. Potrafi kreatywnie zagospodarować czas - pokazała nam ciekawe miejsca. Nabyliśmy wiele nowych umiejętności i podszkololiśmy się w sztuce żeglowania morskiego. Swoją grą na gitarze zapewniła super atmosferę na jachcie. Według nas Emilia jest bardzo dobrym Kapitanem z dużą wiedzą i odpowiedznim podejściem do załogi."

~ Aleksander, Anita, Paulina, Marcin, Michał, Nina, Julka, Zuza ~

Nasi partnerzy

Katalog 2016

Katalog 2016

Szkoła Żeglarstwa
dla dorosłych
i studentów

Pobierz  

Newsletter

S/Y Bonawentura Sp. z o.o. operator marki P.M.B.Ż
"Błękitny Piotruś"

Siedziba i biuro sprzedaży

ul. Uphagena 8
80-237 Gdańsk

Godziny otwarcia

9:00 - 17:00 (pon. - pt.)

Kontakt

  biuro@blekitnypiotrus.pl

Rezerwacja telefonicznie

  +48 58 3454543